Półwysep Memente

Nie odchodź. Ta opowieść skończy się szczęśliwie tylko z Tobą.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Elfy - opis

Go down 
AutorWiadomość
Malv
Admin


Liczba postów : 97
Join date : 28/08/2013

PisanieTemat: Elfy - opis   Sob 31 Sie 2013, 18:15


ELFY


Opis ogólny:
Gatunek odwiecznie żyjący u boku ludzi. To znaczy, tak bardzo mocno z boku. Bez ingerowania. Dobrze kontaktują się z mocami żywiołów i przyrody. Uważają się za dzieci natury. Żyją setki lat. Szanują Naturę i żyją z nią w całkowitej symbiozie. Nie zniosą jakiegokolwiek bezczeszczenia przyrody. Za najwyższą świętość uznają życie. Dumni ze swej więzi z Naturą, ludzi uważają wręcz za najgorsze, co mogło spotkać ich Matkę. Są idealnym materiałem na muzyków.Z reguły mieszkają w lesie lub górach, choć kilka wyjątków przeniosło się na stałe do siedlisk ludzi. Nazwy poszczególnych rodzajów elfów są umowne - one same określają to w zbyt śpiewnym języku, by inne rasy mogły to powtórzyć.

Opis fizyczny:
Najbardziej znana i podstawowa cecha wyglądu elfów to wydłużone, spiczaste uszy. Mają też małe, ale bystre oczy i wąskie usta. Ich rysy są ostre, nosy spiczaste, twarze trójkątne. Są wysocy i posiadają długie palce. Zwykle przedstawiciele obu płci mają długie włosy. Zwinni, przystosowani do poruszania się po lesie, szybsi od ludzi. Ich organizmy nie trawią mięsa ani ryb.

Długość życia: Około 800-900 lat.

Atuty:
- Wzrok i słuch lepszy od ludzkiego
- Mistrzowie w posługiwaniu się magią żywiołów
- Potrafią bezszelestnie poruszać się po drzewach i naśladować dźwięki ptaków, stworzyli system komunikacji oparty na tych dźwiękach

Wady:
- Nie potrafią odnaleźć się w mieście, czują się nieswojo gdy nie są otoczeni drzewami
- Bardzo konserwatywni
- Nie traktują poważnie technologii i nauki ludzkości - mają swoje własne, bardziej rdzenne, religijne poglądy co do Natury i otaczającego je świata.

Zdolności wrodzone:
- Śpiewne zaklęcia - elfy wykształciły swego rodzaju typ magii, polegający na dowolnym przekształcaniu roślin. W taki sposób powstają ich domy wydrążone w pniach drzew.
- Telepatia - wszystkie elfy to wyjątkowo silni telepaci. Nie mają sobie równych pod tym względem.

GATUNKI ELFÓW


Ikioi

Bardzo rzadki przypadek elfa. Ikioi zwykle zostają władcami elfów, są poważani. Władają wszystkimi pięcioma żywiołami i czystą energią. Stereotypowe elfy. Zazwyczaj mądre i sprawiedliwe, a przede wszystkim pragnące pokoju.

Opis fizyczny:
Ikioi nie mają żadnych ram wyglądu. Są jednak stereotypowymi elfami: idealne trójkątne twarze, wysocy, smukli.

Atuty:
- Niemal idealne pod względem fizycznym
- Nadzwyczaj inteligentne i obyte w świecie, zwykle zostają władcami
- Najdłużej żyjące z gatunków elfów

Wady:
- Niesamowicie rzadcy - w ciągu stu lat rodzi się może czterech, trzech
- Wszyscy oczekują od nich niesamowitych cudów i świetnego sprawowania władzy, inne gatunki polegają na ich mocach, to na nich jest zrzucany ciężar odpowiedzialności w razie niebezpieczeństwa dla całej rasy elfów
- Obciążone genetycznie, nie mogą mieć dzieci z innymi rasami, wyłącznie z innymi gatunkami elfów (Ikioi nie mogą rozmnażać się między sobą)

Zdolności:
- Operowanie energią - władają piątym, najsilniejszym żywiołem, energią. Mogą ujarzmić błyskawice, odciąć prąd itp.
- Władca żywiołów - władza nad energią automatycznie jest równa nieograniczonej władzy nad pozostałymi czterema żywiołami.
- Energia - Ikioi mogą czerpać energię życiową z wszystkich pięciu żywiołów

Driada

Elfy oddane żywiołowi ziemi. Najbliższe Matce Naturze, sprawują władzę nad żywiołem życia, tworzenia. Ich mocą jest wiosna. Potrafią stać się śmiertelnie niebezpiecznie w ochronie lasu, drzew, czy nawet kwiatków w doniczce. Przeżywają emocje wraz z lasem, w którym mieszkają - jeśli las cierpi, one też, jeśli las rośnie, one się cieszą.

Opis fizyczny:
Driady są uosobieniem wiosny. Ich włosy mogą być brązowe, blond, głęboko zielone. Oczy zazwyczaj mają odcień liści lub pni drzew. Driady są najpostawniejsze i najpotężniejsze z wyglądu wśród elfów. Silne. Odcień ich skóry jest albo mlecznobrązowy, albo zielonawy.

Atuty:
- Mogą swobodnie komunikować się z wszelkimi formami życia (rośliny, zwierzęta, owady itp)
- Czerpią siłę z drzew
- Są najsilniejszymi fizycznie z elfów

Wady:
- Nie mogą przebywać zbyt długo w mieście, oddalenie od drzew bardzo je osłabia - z całą pewnością nie zamieszkają tam na stałe, chyba że w parku
- W stan spoczynku (sen) mogą przejść tylko w pobliżu drzew (nie dalej niż 10 metrów od drzewa)
- Słabną jesienią, są wtedy ospałe i powolne

Zdolności wrodzone:
- Władza nad ziemią - każda roślina ugnie się pod zachcianką driady, ziemia rozstąpi się dla niej, a kwiaty rozkwitną. Mogą swobodnie władać roślinami, naginając je do swej woli w bardziej zaawansowanym stopniu, niż poprzez zaklęcia śpiewne. Mają też władzę nad ziemią jako glebą - mogą ją użyźnić itp. - oraz kruszcami, skarbami naturalnymi ukrytymi w ziemi etc.
- Energia - mogą czerpać czystą energię życiową wprost ze swojego żywiołu.

Inferni

Elfy służące ogniowi. Siłą inferni jest ogień, ognisko, ciepło. Władają tym niszczycielskim żywiołem. Porą roku, w której są najsilniejsze, jest gorące lato. Są burzliwe, gwałtowne. Ich uczucia są po dwakroć mocniejsze, namiętniejsze. Podlegają emocjom, i to nimi kierują się w podejmowaniu decyzji. Nie przejawiają zbyt dużego rozsądku.

Opis fizyczny:
W wyglądzie inferni dominują kolory czerwieni, pomarańczy. Ich włosy i oczy zwykle są tego koloru. Skórę mają ciepłą w kolorze, może być złota, brązowa, czy o odcieniu czerwieni. Są szczupłe, zwinne, niczym prawdziwy ogień. Ich skóra jest cieplejsza o kilka stopni Celsjusza, mogą ogrzewać innych, po prostu się przytulając.

Atuty:
- Zawsze jest im gorąco, jednak gdy przebywają w niskich temperaturach, słabną
- Są odporni na poparzenia, włożenie ręki w ogień niczym nie skutkuje
- W największe upały będą najsilniejsze i nie będzie im przeszkadzać skwar

Wady:
- Słabną w zimę
- Mają krótką pamięć
- Podczas snu muszą mieć przy sobie źródło ognia, np. świeczkę, ognisko, inaczej ich sen jest niespokojny, krótki i po przebudzeniu są nadal zmęczeni

Zdolności wrodzone:
- Władza nad ogniem - nieograniczona władza nad tym żywiołem. Mogą tworzyć ogień, dla nich wszystko, co związane, jest z ciepłem, gorącem, to łatwizna. Mogą nawet podwyższać temperaturę żywych organizmów.
- Energia - mogą czerpać czystą energię życiową wprost ze swojego żywiołu.

Nimfa

Elfy związane z wodą. Całkowite przeciwieństwo infernich. Czują się dobrze przy rzekach, wśród deszczu, nad jeziorem, wodospadem, morzem. Porą, w której rosną w siłę, jest zima. Mają dobre kontakty z trytonami. W życiu kierują się rozsądkiem. Gdy przeżywają miłość, jest to wielkie i prawdziwe uczucie na zawsze.  Kochają wodę i wodne stworzenia. Ostrożne i wolące dmuchać na zimne.

Opis fizyczny:
Nimfy są mniejsze i drobniejsze od infernich, jednak do najchudszych nie należą. Zgrabne. Kolorami nimf są biel, błękit i blada zieleń. Takich kolorów są ich włosy i tęczówki (nie, nie mogą mieć białych tęczówek). Ich skóra jest chłodniejsza od przeciętnej temperatury żywego organizmu, mają bladą skórę zazwyczaj o odcieniu błękitnym. Mają najszybciej rosnące włosy z wszystkich rodzajów elfów, przez co albo noszą je wyjątkowo długie, albo obcinają się co tydzień.

Atuty:
- Zimno im nie przeszkadza, wręcz je lubią
- Mają dobrą pamięć
- Nie czują dyskomfortu, gdy pada deszcz, jest to dla nich wręcz przyjemne

Wady:
- Słabną w lato
- Źle się czują w wysokich temperaturach
- By spać spokojnie muszą znajdować się w pobliżu naturalnego wodnego zbiornika (morze, jezioro, strumyk, rzeka... baseny się nie liczą!)

Zdolności wrodzone:
- Władza nad wodą - potrafią dowolnie kontrolować wodę bez ograniczeń. Zmieniać jej stan skupienia, unosić ją, wywoływać deszczyk (nie burze!), śnieg... Co kto sobie wymarzy. Mogą unieść wodę w powietrze i formować ją w różne kształty, mogą sprawić, by rzeka zmieniła bieg lub rozstąpiła się dla nich... Pełna dowolność. Mogą ochładzać i zamrażać różne rzeczy, zmieniać temperaturę powietrza na niższą.
- Energia - mogą czerpać czystą energię życiową wprost ze swojego żywiołu.

Kazen

Elfy wiatru, władcy powietrza i niebios. Ujarzmiają wichury. Najsilniejsze są w czasie jesieni. Nie mają trosk i problemów, a przynajmniej nie uważają ich za problemy. Bardzo się przywiązują do istot i przedmiotów. Kochają wysokości, góry, niebo.

Opis fizyczny:
Kazeni są najlżejszymi, najchudszymi i najmniejszymi z elfów. Naprawdę drobni i wątli, jednak dzięki temu są szybsi i zwinniejsi, od, na przykład, driad. W ich włosach i tęczówkach dominują blade kolory - biały, szary, blond, zimny brąz. Ich skóra jest zazwyczaj blada lub ogorzała od wiatru.

Atuty:
- Najlżejsze, najmniejsze - potrafią wcisnąć się wszędzie i ukryć w najpłytszej kryjówce
- Wiatr nie jest w stanie zrobić im krzywdy, podobnie powietrze - nigdy nie zatrują się niczym z powietrza itp.
- Najszybsze z elfów

Wady:
- Nie mają zbyt dużej siły fizycznej
- Słabną wiosną, gdy budzące się życie, rozrastające się drzewa i pojawiające się liście ograniczają swawole wiatru
- Podczas snu muszą słyszeć szum wiatru

Zdolności wrodzone:
- Władza nad wiatrem i powietrzem - nieograniczona. Kazen może wywołać wichurę, lekki wiaterek, zmienić skład powietrza, unieść coś w powietrze, lewitować... Według wyobraźni.
- Energia - mogą czerpać czystą energię życiową wprost ze swojego żywiołu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://memente-yaoi.forumpolish.com
 
Elfy - opis
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Półwysep Memente :: Zarządzanie :: Mementepedia-
Skocz do: