Półwysep Memente
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Półwysep Memente

Nie odchodź. Ta opowieść skończy się szczęśliwie tylko z Tobą.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Pierwsze kroki na forum.

Go down 
AutorWiadomość
Malv
Admin



Liczba postów : 97
Join date : 28/08/2013

Pierwsze kroki na forum. Empty
PisanieTemat: Pierwsze kroki na forum.   Pierwsze kroki na forum. EmptySro 06 Lis 2013, 23:11

Dobrze. Wszedłeś na Memente i zaciekawiło Cię. Nie wiesz, co dalej, prawda? Dlatego tu jesteś.

Półwysep Memente to forum pbf. Ma swoją własną, unikalną fabułę, w którą możesz wniknąć i zacząć ją kreować razem z nami. Serdecznie zapraszamy.

Jak zacząć?
Przede wszystkim od przeczytania regulaminu. Nie chcę, żeby były niejasności. Regulamin obowiązuje wszystkich, jest ostro przestrzegany. Mamy też system kar. Regulamin *klik*, system kar *klik*.

Dobra. Masz za sobą przeczytanie regulaminu i w pełni akceptujesz wszystkie podane tam punkty? Jesteś pewien, że przeczytałeś cały regulamin? Okej, wierzę Ci.

Twój następny krok powinien wieść do krótkiego opisu fabuły tutaj *klik*. Tam dowiesz się, czym właściwie jest półwysep Memente oraz poznasz kilka pożytecznych faktów.

Kiedy już przeczytałeś opis fabuły i nadal tu się znajdujesz, powinieneś zainteresować się innymi artykułami znajdującymi się w Mementepedii. Och, nie każę Ci czytać wszystkiego, jednak obiecuję, że po lekturze każdego wątku lepiej zrozumiesz, co tu się dzieje. Przede wszystkim powinieneś jednak przejrzeć spis ras i gatunków *klik* i hierarchię *klik. Inne rzeczy mam nadzieję, że Cię zainteresują również.

Gdy przyswoisz już informacje z naszej małej skarbnicy wiedzy, następnym krokiem będzie chyba założenie konta. Ponieważ po to tutaj jesteś, prawda? Nie opuścisz nas chyba tak dramatycznie? Cieszę się. Już Ciebie lubię.

Więc zakładasz konto. Musisz więc już mieć jakąś ideę na postać, ponieważ nazwa konta to imię, imię i nazwisko lub pseudonim Twojej postaci. Wypełnij to pole, pole na hasło, mail i boom! Masz konto. Gratulacje, to duży postęp.

Kiedy już masz konto, dostajesz dostęp do części forum, gdzie toczy się rozgrywka. Możesz się tam trochę porozglądać, jednak najważniejszym po stworzeniu konta powinno być zrobienie karty postaci.

Ano, czym jest karta postaci, pytasz? Już Ci mówię. Karta postaci to wszystkie informacje na temat Twojej postaci. Dość logiczne, nieprawdaż? Ale od czego zacząć? Jak zacząć pisać kartę postaci?

Moim zdaniem powinieneś zacząć od wybrania avatara. Jednak równie dobrze możesz wygląd wypełnić na końcu, a zacząć, na przykład, od opisania charakteru.

Wzór na kartę postaci znajdziesz w tym miejscu *klik*. W kodzie znajdziesz kilka moich wskazówek i podpowiedzi, jeśli jednak nadal nie wiesz, jak się do tego zabrać, otwórz podforum "karty postaci" (*klik*), i przejrzyj kilka kart postaci, które, UWAGA, zostały zaakceptowane. Mogą być Twoją inspiracją. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze mną - postaram się Ci pomóc. Najszybciej dotrzesz do mnie poprzez gg, oto mój numer: 37974036. Jeśli będziesz mieć problemy z opisaniem czegoś, również postaram się swoimi pisarskimi paluszkami pomóc.

Ok, jeśli wygrałeś już bitwę z kp, załóż temat tutaj *klik* i wklej ją tam. Temat zatytułuj imieniem i nazwiskiem postaci.

Dalej nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko czekać. W międzyczasie możesz poczytać sesje innych, zrobić opis swojego miejsca zamieszkania (który wyślesz wiadomością prywatną do mnie). Ale na co właściwie czekasz? Na AKCEPTACJĘ. Twoja karta postaci zostanie gruntownie przetrząśnięta i sprawdzona pod wszystkimi możliwymi kryteriami. Jeśli będzie w porządku, zostanie zaakceptowana, jeśli nie - dostaniesz wskazówki, co należy poprawić. Mam nadzieję, że nie będziesz zbyt zły, ponieważ ocena karty postaci jest poddawana ostremu przeglądowi pod wszelkimi względami.

Gdy już otrzymałeś akceptację, najprawdopodobniej zapytam Cię o miejsce, gdzie Twoja postać będzie zamieszkiwać. Możesz wybrać sobie gotowe, opisane miejsce z odpowiednich ogłoszeń, opisać samodzielnie swoje lokum lub poprosić o opisanie mnie (tak, strasznie lubię pisać). Jeśli opisujesz samodzielnie mieszkanie, wyślij wiadomością prywatną do mnie gotowy opis. Sprawdzę go i dodam w odpowiednim wątku. Jeżeli zaś wybierasz gotowca - daj znać również przez PW, że zaklepujesz sobie dane miejsce, bym usunęła je z ogłoszeń.

I... właściwie to wszystko. By urozmaicić sobie grę, możesz dać ogłoszenie w biurze poszukiwań,  gdzie na pewno ktoś dostrzeże Twoje ogłoszenie. Możesz tam szukać osób chętnych do sesji.
Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, zapraszam tutaj *klik*

Twoja przygoda tutaj dopiero się zaczyna....
Powrót do góry Go down
https://memente-yaoi.forumpolish.com
 
Pierwsze kroki na forum.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Fabuła forum

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Półwysep Memente :: Zarządzanie :: Mementepedia-
Skocz do: