Półwysep Memente

Nie odchodź. Ta opowieść skończy się szczęśliwie tylko z Tobą.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Smoki - opis

Go down 
AutorWiadomość
Malv
Admin


Liczba postów : 97
Join date : 28/08/2013

PisanieTemat: Smoki - opis   Wto 10 Wrz 2013, 16:59


SMOKI

Opis ogólny:
Smoki to istoty zdolne do przemiany w człowieka. Tak, to podstawowa rzecz, jakiej musi się nauczyć osoba mająca styczność z tymi istotami: Nie człowiek w ciele smoka, a smok w ciele człowieka. Są istotami długowiecznymi, gromadzącymi - niczym w legendach - skarby, zionącymi ogniem. Podniebne bestie, nazywają siebie dziećmi nieba i ognia. Polegają na emocjach, jednak potrafią myśleć rozsądnie i logicznie. Po czterykroć inteligentniejsze od ludzi, dlatego też uwielbiają zagadki. Druga podstawowa rzecz, jakiej musi się nauczyć ktoś chętny do kontaktu z tymi metamorfami, to fakt, że smoki są zaborcze. Bardzo. Jak uznają coś za swoje, to jest ich, i już. Koniec tematu. Spróbuj im to zabrać - choćby to był kamyczek... Wojna wybuchnie. I nie żartuję. Smoki bardziej polegają na pamięci zapachów i dotyku, niż na wzroku, choć wszystkie ich zmysły są wyjątkowo ostre. Po prostu nauczyły się lepiej wykorzystywać to, co dała im natura. Mają niezawodną pamięć.

Opis fizyczny:
Smoki w formie gadziej, zwanej też pierwotną, rodzą się. Wykluwają się z smoczego jajka i nim będą zdolne do przemiany w człowieka, muszą przeżyć jako gady aż dwadzieścia lat. Wtedy dopiero następuje pierwsza przemiana w człowieka - w około czteroletnie dziecko. Smoki mają różne wielkości, różne zakończenia ogonów, kolor łusek, budowę ciała. Łączy je jednak posiadanie skrzydeł i czterech łap, plus zianie ogniem prosto z paszczy. Tak, z paszczy, nie z nozdrzy. Z nozdrzy co najwyżej smok może sobie podymić. Gady te poruszają się bezszelestnie w każdej formie. Każdy z gatunków smoków ma swoje dodatkowe atrybuty i słabości.
Wygląd smoka w formie ludzkiej jest odzwierciedleniem gada w człowieku jak najwierniej się da. Smoki są bardzo wyczulone na punkcie wyglądu i zazwyczaj są zadbane i dobrze ubrane. Chociaż starają się nosić jak najmniejszą ilość ubrań, by w razie czego szybko się przemienić. To jedyna cecha wyglądu, po której można je poznać w formie człowieka. Choć zbyt zwinne ruchy i dziwne nawyki też mogą być jakąś wskazówką. W formie ludzkiej mają wciąż wyostrzone (choć mniej) zmysły i mogą wypuszczać z ust niewielkie płomyki.
Przemiana może być pełna, ale także częściowa, na przykład smok może przemienić w smoczą łapę wyłącznie swoją rękę, lub sprawić sobie skrzydła czy ogon. Jednak częściowa przemiana nie daje takiego efektu, jak pełna (patrz pierwsza wada). By się przemienić, powinny wyjść na zewnątrz (w końcu smoki są duże i można przez przypadek rozwalić pokój) i zdjąć ubrania (nie ma możliwości magicznej przemiany ciuchów w łuski, błagam Was....). Przemiana w formę pierwotną jest niczym rozpłynięcie się, jest przyjemna i rozkoszna. Przemiana w postać ludzką zaś wymaga większego skupienia i koncentracji, ponad to nagłe kurczenie się całego ciała nie zawsze jest przyjemnym doznaniem (zależy od konkretnego smoka). Gdy zostaną mocno zranione, np. pchnięte nożem w brzuch, mogą przemienić się w smoka, a wtedy rana stanie się niegroźnym zadrapaniem na łuskach. Jednak gdy powrócą do formy ludzkiej, na powrót stanie się groźna.

Długość życia: Około 1500 lat.

Atuty:
- Mogą dowolnie rozszerzać i zwężać swoje źrenice wedle zachcianki
- Mają niesamowitą trzeźwość umysłu i odporność na wszelkie środki mamiące umysł (alkohol, narkotyki, halucynogeny itp.)
- Są to istoty, które najbardziej swobodnie czują się w powietrzu - nawet anioły nie opanowały tak doskonale latania, smoki sprowadzają je do formy sztuki

Wady:
- Gdy są wściekłe, jedynym sposobem na opanowanie emocji jest powrót do formy pierwotnej
- Bardzo zaborcze i terytorialne
- Czasami ich przemiana przebiega wbrew kontroli, np. jako reakcja obronna, gdy smok się czegoś wystraszy (może przez to rozsadzić budynek, w którym się znajduje).

Zdolności wrodzone:

- Średnia mocą władza nad żywiołami ognia i powietrza - nie jest ona zbyt potężna, ale smokom w zupełności wystarcza. Wynika to z ich pochodzenia - może mają jednak rację, gdy tak wołają o tym, że są zaszczytnymi dziećmi tych dwóch żywiołów.
- Telepatia komunikacyjna - Gady nie potrafią mówić. Wobec tego, gdy smoki są w swojej prawdziwej formie, używają telepatii, by swobodnie komunikować się z innymi istotami w pobliżu.

GATUNKI SMOKÓW

Czarny (księżyca, nocy)

Smok czarny nie bez powodu jest nazywany smokiem nocy. Są to gady, u których zaletą jest szybkość, zręczność, zwinność, wyczulony węch i słuch. Ich budowa ciała nie jest muskularna, raczej smukła i przystosowana do szybkich i gwałtownych zwrotów pod niebem. Łuski niekoniecznie będą w kolorze czarnym - równie dobrze mogą połyskiwać głębokim fioletem lub granatem.

Atuty:
- Ich potrzeba snu jest minimalna - jeśli chcą, mogą spać po dwie, trzy godziny dziennie i im to wystarcza
- Niewidoczne w nocy (idealnie wtapiają się w tło, nawet wyczulony wzrok Starszych nie jest w stanie ich dojrzeć)
- Noc to pora, w której rosną w siłę - wzmacnia je światło księżyca

Wady:
- Jeśli już muszą spać, robią to w środku dnia, gdy słońce jest w najwyższym położeniu
- Niemal cały gatunek został wymordowany w okrutnej potyczce - czarne smoki teraz się ukrywają
- Niewielka siła fizyczna, jednak wciąż większa od ludzkiej

Zdolności wrodzone:
- Błyskawice - smoki czarne są zdolne do przemiany swojego wewnętrznego ognia w błyskawicę, którą poślą w kierunku swojego wroga z własnej paszczy. Jest to o wiele bardziej niebezpieczne, niż "zwykły" ogień.

Czerwony (ciepła, pustyni)

Smoki te są bestiami pustyni. Ich ciała są przystosowane do gorących temperatur, suchoty. W ich przypadku matka natura postawiła na czystą siłę, przez co smoki czerwone są duże, umięśnione i niekoniecznie zwrotne. Polegają na własnej masie i sile, a także na węchu i smaku (często wyciągają języki w powietrze, by go posmakować i dowiedzieć się kilku rzeczy). Kolor ich łusek waha się od czystej czerwieni, poprzez ciepły brąz, aż nawet do delikatnego odcienia pomarańczy.

Atuty:
- Nie marzną, wytrzymają w największych temperaturach
- Ich płomienie z paszczy są najgorętsze i największe
- Najsilniejsze fizycznie z smoków

Wady:
- Mało zwrotne
- Ciężko im się ukryć, ponieważ są największe
- Powolne

Zdolności wrodzone:
- Ognista bestia - w sensie dosłownym. Czerwone smoki potrafią tak bardzo rozgrzać własne ciała, że na ich łuskach zaczynają tańczyć niewielkie płomyki. Nie jest to jednak od razu cały pożar, ale umiejętność przydatna w walce.

Żółty (słońca, dnia)

Te smoki kochają dzień i słońce.  Ich zaletą jest dość duża siła połączona z niezłą szybkością, co stawiałoby je na miejscu pierwszym pod względem potęgi, jednak są one... niezdarne. Smok żółty może potknąć się o własny ogon, i często się to zdarza. Mają bardzo dobrze rozwinięty wzrok i węch. Kolor ich łusek to złoty, żółty.

Atuty:
- Mają zawsze masę energii
- Dzień to pora, w której rosną w siłę - wzmacnia je światło słońca
- Siła niemal tak duża, jak u smoków czerwonych

Wady:
- Są niezdarne
- Zawsze widoczne i trudno im się ukryć (z powodu oczoje... ekhem, najbardziej lśniących łusek)
- Przesypiają całą noc od zachodu do wschodu słońca i nie potrafią tego kontrolować (mogą zasnąć nawet w locie, co jest strasznie niebezpieczne)

Zdolności wrodzone:
- Blask - smoki żółte gromadzą w sobie światło słońca, dzięki czemu, gdy przyjdzie taka potrzeba, mogą je wyzwolić i oślepić swoich przeciwników.

Biały (zimna, gór)

Smoki lubujące się w zimnie. Należą do najmniejszych z rasy, cechuje je niezwykła precyzyjność i szybkość (walnie cię słabo, ale tak szybko i w taki punkt, że się zwiniesz z bólu). Najlepiej rozwinięte u nich zmysły to dotyk i wzrok. Białe smoki mogą być, owszem, śnieżnobiałe, jednak często są szarawe lub srebrne. Zdarzają się także takie o jasnobłękitnych łuskach.

Atuty:
- Najszybsze z smoków
- Mimo koloru, potrafią doskonale się ukryć
- Najliczniejsze smoki

Wady:
- Potrafią dobrze uciekać, ale walczyć to już niekoniecznie...
- Słabną w wyższych temperaturach
- Najsłabsze pod względem siły fizycznej, tuż przed smokami nocy

Zdolności wrodzone:
- Mroźny oddech - smok biały związany jest szczególnie z zimą, także potrafi przemienić swój wewnętrzny ogień w lodowate powietrze i atakować taką bronią. Mroźny oddech zamraża wszystko, na co "poleci"
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://memente-yaoi.forumpolish.com
 
Smoki - opis
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Półwysep Memente :: Zarządzanie :: Mementepedia-
Skocz do: